, ,

GORENJE NRK6192ABK4

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Нето капацитет: 302L(203L/99L)
 • Димензии: 60×185×59,2 cm
 • Енергетска класа: A++
 • Ниво на бучава: 38dB

29.990 ден

 • Енергетска класа: A++
 • Врата: Емајлиран челик
 • Боја на апаратот: Црна
 • Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
 • Ногарки: 2
 • Прилагодливи ногарки: 2
 • Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60cm
 • Климатска класа: SN, N, ST, T
 • Број на ѕвездички: ****
 • 1 компресор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 320 / 302 l
 • Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 210 / 203 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 110 / 99 l
 • Капацитет на замрзнување: 12 kg/24h
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Аларм за отворена врата
 • Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал
 • NoFrost Plus
 • IonAir со Multiflow 360° функција
 • CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста
 • Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
 • Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
 • Штедлива програма (EcoMode)
 • ЛЕД осветлување на кровот
 • 4 стаклени полици
 • Држач за шишиња
 • Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
 • Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
 • Флексибилен сад за јајца (6×)
 • Convert FreshZone
 • XXL SpaceBox фиока
 • Простор за замрзнување: 3 фиоки
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,66 kWh
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 240 kWh
 • Бучност: 38 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 70 cm
 • Нето тежина на апаратот: 57 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 59 kg
 • Приклучна моќ: 70 W
 • Осигурувач: 10 A
Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm