-7%
, ,

GORENJE RK4182PS4

Gorenje

 • Нето капацитет: 264L(198L/66)
 • Димензии: 55 × 180 × 55,7 cm
 • Енергетска класа: A++

19.490 ден 20.990 ден

 • Енергетска класа: A++
 • Врата: Емајлиран челик
 • Боја: Сива боја
 • Боја на апаратот: Бела
 • Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
 • Ногарки: 2
 • Прилагодливи ногарки: 2
 • Климатска класа: N, ST, T
 • Број на ѕвездички: ****
 • 1 компресор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 77 / 264 l
 • Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 200 / 198 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 77 / 66 l
 • Капацитет на замрзнување: 3 kg/24h
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h
 • Механичко управување
 • ЛЕД осветлување
 • 3 стаклени полици
 • Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач
 • Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата
 • Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук
 • 2 сада за јајца
 • Простор за замрзнување: 3 фиоки
 • 1 класичен сад за лед
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,56 kWh
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 204 kWh
 • Бучност: 39 dB(A)re1pW
 • Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот: Да
 • Димензии (ШxВxД): 55 × 180 × 55,7 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58 × 186,9 × 58 cm
 • Нето тежина на апаратот: 53 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 58 kg
 • Приклучна моќ: 90 W
Бренд

Ширина

55cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm