-11%
, ,

GORENJE RK6191EW4

Gorenje

  • Нето капацитет: 314L(206L/108L)
  • Димензии: 60×185×59.2 cm
  • Енергетска класа:  A+

 

20.990 ден 23.490 ден

Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm

Енергетска ефикасност

A+

Енергетска класа: A+
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm
Врата: Метална врата
Боја: Бела
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Прилагодливи ногарки: 2
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60
cm
Климатска класа: SN, N, ST
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 320 / 314 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 208 / 206 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 112 / 108 l
Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h
Механичко управување
CrispZone фиока за зеленчук
FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот
ЛЕД осветлување
4 стаклени полици
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач
Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
Флексибилен сад за јајца (8×)
SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)
Простор за замрзнување: 3 фиоки
1 стаклена полица
1 класичен сад за лед
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,78 kWh
Бучност: 38 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 70 cm
Нето тежина на апаратот: 56 kg
Бруто тежина на апаратот: 58 kg
Приклучна моќ: 90 W
Осигурувач: 10 A