,

GORENJE TGRH80

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


Волумен: 76.1 L
Начин на монтажа:Хоризонтално на ѕид
Димензии (ШxВxД): 45,4 × 77,5 × 46,1 cm

11.190 ден

 • Тип: Бојлер под притисок
  Деклариран профил за употреба: М
  Енергетска класа: D
  Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 33,3 %
  Потрошувачка на енергија kWh/24h: 7,38 kWh
  Прилагодување на температурата на термостатот: Eco
  Функција EcoSmart: 0
  Волумен: 76,1 l
  Број на одводни места: 2 или повеќе
  Начин на монтажа: Хоризонтално на ѕид
  Приклучоци на водоводна мрежа: Г 1/2
  Работен притисок: 6 bar
  Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим
  Заштитна анода: Магнезиум
  Регулација на температурата: Електромеханичка
  Термометар: Биметален
  Заштита од замрзнување: Да
  Индикатор за работа на електричниот грејач: Да
  Број на грејачи: 1
  Приклучна моќност: 2.000 W
  Приклучна моќ(V): 230 V
  Номинален напон: 8,7 A
  Температурни загуби (kWh/24): 2,1 kWh/24
  Димензии (ШxВxД): 45,4 × 77,5 × 46,1 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 48 × 80 × 49 cm
  Осигурувач: 10 A
Бренд

Волумен на бојлер

80l