, ,

GORENJE TH60E3W

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Влечна сила 350 m³/h
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 17 × 30,6 cm
 • Боја : Бела

5.490 ден

 • Вграден кујнски аспиратор
 • Издувно и проточно
 • Енергетска класа: C
 • Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло
 • Боја на куќиште/декоративен оџак: Бела
 • Енергетска класа на осветлувањето: A
 • Енергетска класа на филтерот за маснотии: B
 • Енергетска класа на проток на воздух: E
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 350 m³/h
 • Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 180 m³/h
 • Пречник на одводното црево: 15 cm
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 150 m³/h
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 240 m³/h
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 350 m³/hМеханичко управување
 • Управување: Преклопник
 • Број на степени на вентилаторот: 3
 • Тип на осветлување: LED
 • Копче за уклучување/исклучување на светлото
 • Осветлување: 1
 • Моќност на осветлување: 2,1 W
 • Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена
 • Јаглен филтер: H10883187
 • Број на филтри: 2
 • Tип на мотор: Асинхрон мотор со кондензатор
 • Број на мотори: 1
 • Максимална бучавост: 67 dB(A)re1pW
 • Висина: 170 mm
 • Годишна потрошувачка на енергија: 48,4 kWh
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 17 × 30,6 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66,2 × 24,5 × 37 cm
 • Нето тежина на апаратот: 6,8 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 8 kg
 • Приклучна моќ: 110 W
 • Осигурувач: 10 A
Бренд

Ширина

60cm