-10%
, ,

GORENJE WNHPI 94BS

Gorenje

 • Енергетска класа:А+++
 • Капацитет:9kg
 • Број на вртежи 1400 rpm
 • 15 програми

23.290 ден 25.990 ден

 • Ефект на цедење: B
 • Боја: Бела боја
 • Инвертер мотор (PowerDrive)
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
 • Капацитет за перење: 9 kg
 • Волумен на барабанот: 54 l
 • Управување: Копче
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Одложен крај на перењето DelayEnd
 • Ладно перење: 15°C
 • 15 програми
 • Основни програми: Памук, Синтетика, Волна, Брзо перење
  (QuickWash), Програма за спортска облека, Микс програма
 • Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) /
 • Програма за спортска облека (SportWash) / QuickWash 15 мин. /
 • Микс / Програма за производи полнети со пердуви (Pillow)
 • Одложен почеток
 • Функција пареа
 • SteamTech третман со пареа
 • Програма за самочистење (SterilTub)
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Контрола на стабилност (SCS)
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 174 kWh
 • Време на перење: 224 мин.
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW
 • Потрошувачка на вода: 42 l
 • Потрошувачка на вода на Еко програма 40-60°C: 37 l
 • Потрошувачка на електрична енергија по циклус: 0,7 kWh
 • Димензии (ШxВxД): 59,5 × 85 × 54 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,5 × 88 × 56 cm
 • Нето тежина на апаратот: 58 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 59,6 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W
 • Приклучна моќ: 1.800 W
Бренд

Капацитет(kg)

9kg

Енергетска ефикасност

A+++

Брзина на центрифуга

1400

Инвертер мотор

Да