-10%
, ,

GORENJE WNHPI84AS

Gorenje

 • Енергетска класа:А+++
 • Капацитет:8kg
 • Број на вртежи 1400 rpm
 • 15 програми

19.790 ден 21.990 ден

 • Основни информации

  Тип на апарат
  Машина за перење
  Ефект на цедење
  B
  Ниво на бучност при перење dB(A)
  56
  Ниво на бучност при центрифугирање dB(A)
  72

  Ефикасност

  Капацитет за перење
  8 kg
  Волумен на барабанот
  54 l
  Број на вртежи на центрифугата
  1400 rpm
  Drum type
  RainDrop drum
  Mотор
  Инвертер PowerDrive мотор
  Време на програмата на 60°C
  208 min
  Зголемено ниво на вода
  40 l
  Потрошувачка на електрична енергија по циклус
  0.701 kWh
  Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство
  174 kWh

  Управување

  Дисплеј
  ЛЕД дисплеј
  Оветлување на барабанот
  Не
  Копче за почеток
  Старт/Пауза

  Програми

  Број на програми
  15
  Основни програми
  Памук
  Програма за спортска облека
  Синтетика
  Волна
  Микс
  Брзо перење
  Специјални програми
  Програма за спортска облека
  Eco 40–60
  QuickWash 15′
  Dark Wash
  Програма за производи полнети со пердуви (DownWear)
  Микс
  Програма против алергии (AllergyCare)
  Дополнителни програми за перење
  Цедење
  Стерилизирање на барабанот
  Rinse/spin

  Функции

  Дополнителни функции
  Предперење
  Одложен почеток
  Исклучување на центрифугата
  Функција пареа
  Да

  Карактеристики

  SteamTech
  Да, грејач во када
  Сензори
  Сензор за ниво на вода
  Ладно перење
  15°C
  Сад за дозирање
  3 прегради во просторот за дозирање детергент
  Power JetWash
  Не

  Сигурност

  AquaStop
  Не
  Заштита од прелевање
  Да
  Заклучување – заштита за деца (CDP)
  Да

  Технички податоци

  Ширина
  595 mm
  Висина
  850 mm
  Длабочина
  540 mm
  Ширина на спакуван производ
  650 mm
  Висина на спакуван производ
  880 mm
  Длабочина на спакуван производ
  560 mm
  Бруто тежина на апаратот
  59.4 kg
  Нето тежина на апаратот
  58 kg
  Приклучна моќ
  220-240 V
  Приклучна моќ
  1700 W
Бренд

Капацитет(kg)

8 kg

Енергетска ефикасност

A+++

Брзина на центрифуга

1400

Инвертер мотор

Да