-14%
, ,

KONCAR PR 10 8.FCP3N

Koncar

 • Енергетска класа: D
 • Капацитет (kg): 8
 • Број на вртежи (o/min): 1000
 • Број на програми: 15

17.290 ден 19.990 ден

 • Бела боја
 • Капацитет (kg): 8
 • Број на вртежи (o/min): 1000
 • Електронско управување
 • Easy logic состав (Eco-Logic)
 • Заштита од протекување
 • Заштита за деца
 • Сензор за надзор на пењење
 • Број на програми: 15
 • Start / пауза копче
 • Предперење
 • Дополнително плакнење
 • Одложен старт
 • Пумпа со филтер
 • Инокс бубањ
 • Полипропиленска внатрешност
 • Број на прегради во канистерот за детергент: 3
 • Twin Jet состав
 • Отстранлив горен поклопец
 • Енергетска класа: D
 • Центрифугирање: C
 • Потрошувачка (kWh/циклус): 1,08
 • Просечна годишна потрошувачка (kWh): 194
 • Потрошувачка на вода (lt): 48
 • Времетраење на стандарден програм (min): 200
 • Напон (V ~): 220-240
 • Моќност (kW): 2,2
 • Димензии (ВхШхД) (cm): 84,5×59,7×58,2
 • Бруто/нето тежина (kg): 79/77
 • Гаранција 3 години
Бренд

Брзина на центрифуга

1000

Капацитет(kg)

8 kg

Инвертер мотор

Не

Енергетска ефикасност

D