, ,

KONCAR PR148AT4INV

Koncar
Availability:

Нема на залиха


  • Енергетска класа:B
  • Капацитет:8kg
  • Вртежи:1400 врт./min
  • Програми:15

25.990 ден

 

Боја: Бела
ОПШТИ КАРАКТЕРИСТИКИ
Капацитет (кг): 8
Брзина на центрифуга (вртежи во минута): 1400
Управување: електронски
Мотор со инвертер +
Максимална температура за перење (програма): 90 ° C (памук)
БЕЗБЕДЕН СИСТЕМ
Сигнал за истекување: +
Заштита на децата: +
Сигнализација на отворена и заклучена врата: +
Сигнализација за затнување на филтерот: +
Сигнализација за низок притисок на вода: +
Сензор за следење на пена: +
ПРОГРАМИ ЗА ПЕРЕЊЕ
Број на програми за перење: 15
ФУНКЦИСКИ КЛУЧАРИ / ФУНКЦИИ
Вклучено исклучено:
Почеток / пауза: +
Предмиење: +
Интензивно перење:
Дополнително плакнење: +
Намалено туткање (олеснето пеглање): +
Одложување на центрифугата:
Одложување на миењето: +
Против алергија: +
КОНТРОЛНИ ЕЛЕМЕНТИ
Избор на брзина на центрифугирање: +
Избор на температура ° C: 20-30-40-60-90
Рачка за избор на програма: +
LCD екран: +
Контрола на допир: +
ОПРЕМА
Филтер пумпа: +
Тапан од нерѓосувачки челик: +
Полипропиленска када: +
Број на прегради во фиоката за детергент: 3
Систем Twin Jet:
Отстранлив горниот капак: +
КАРАКТЕРИСТИКИ НА ЕНЕРГИЈАТА
Класа на енергетска ефикасност: Б
Ефикасност на центрифугирање: Б
Потрошувачка на енергија (kWh / циклус): 0,55
Просечна потрошувачка на енергија (kWh / 100 циклуси): 55
Потрошувачка на вода (lt): 48
Стандардно времетраење на програмата (ч: мин): 3:38
ПОВРЗУВАЊЕ
Напон (V ~): 220-240
Вкупна поврзана моќност (kW): 2
ДИМЕНЗИИ
Висина x Ширина x Длабочина (cm): 85 × 59,7 × 52,7
Пакување (В x Ш x Д) (см): 88,1 × 64,1 × 57,7
Бруто / нето тежина (кг): 75 / 73,5

 

Бренд

Брзина на центрифуга

1400

Капацитет(kg)

8kg

Инвертер мотор

Да

Енергетска ефикасност

B