,

MS Energy e-Bike m100 Електричен велосипед

MS Energy
Availability:

Достапно за одложена нарачка


  • Големина на тркала: 29″
  • Максимална носивост: 100 kg
  • Големина на рам: 21″, L, Aluminium
  • Домет: 120 – 130 km
  • Мотор: 250W
  • Батерија: 36V, 15Ah
  • Тежина: 24 kg

96.990 ден

MS ENERGY eBike m100 Електричен велосипед

Новиот MS ENERGY eBike m100 е планински велосипед опремен со менувач Shimano Alivio и предна суспензија од 100 mm. Интересните геометрии и Maxxis гуми ќе го направат вашето возење авантуристичко. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO хидраулични сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќен мотор Ananda и батерија од 540 Wh можете  уживајте во возењето и постигнете опсег до 130 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош).

 

MS ENERGY име MS ENERGY eBike t10
Империос 0001237715
Мотор / Мотор Shengyi централен мотор 250W
Екран / дисплеј LCD C300s
Батерија 36V 13Ah Литиумска батерија
Полнач / Полнач AC 100V – 230V паметен полнач
Досег 80 – 100 км
Рамка 21”L, алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка Suntour NEX, патување од 60 mm
Заден менувач Shimano Tourney 7 брзини
менувачот Shimano Tourney 7 брзини
Касета Shimano Tourney 7 / 14-28T
Ланец / Ланец KMC Z7 EPT
со синџири Prowheel , 38T
Сопирачки / Рачка Tektro MD -T300 механичка
Предни сопирачки / Кочница напред Tektro MD -T300, 180mm
Задни сопирачки / Кочница задна Tektro MD -T300, 160mm
Пневматици CST 28 “x 2,00”
Тркала / бандажи Двоен ѕид од алуминиумска легура, 36H
предните тркала Joytech, 36H
на задните тркала Joytech, 36H
Краци од нерѓосувачки челик
Волан / Ширина на рачката: 680 mm Алуминиум
Зафати Velo гума 130mm
Волан / Зум на стебло, алуминиумска легура
Лежиште за вилушка 28,6 * 44-55 * 30, H = 24,1 mm
Седло SR -Рио Ман
Цевка за седишта 30,4 * 350 mm, легура на алуминиум
Педали Wellgo, пластика + гума
Максимално оптоварување / Дозволена вкупна тежина 120 кг
Тип на велосипед Трекинг еВелосипед

 

Моќност

250W

Максимална тежина

100kg

Големина на тркало

29"

Бренд