,

MS ENERGY eBike c10 Електричен велосипед

MS Energy
Availability:

Нема на залиха


  • Големина на тркала: 26″
  • Максимална носивост: 100 kg
  • Големина на рам: 17″, M, Aluminium
  • Домет: 80 – 100 km
  • Мотор: 250W
  • Батерија: 36V, 13Ah
  • Тежина: 24 kg 

88.990 ден

MS Energy e-Bike C10 Електричен велосипед

Новиот MS ENERGY eBike c10 од семејството на електрични електрични велосипеди доаѓа со лесна алуминиумска рамка со големина M (17”) исклучително интересна за луѓето кои бараат најдобар опсег и цена. Геометрија и ширина на надворешните гуми специјално дизајнирани за удобно градско возење. Сите кабли на велосипедот се интегрирани преку рамката на велосипедот. Велосипедот е опремен со нова генерација на сигурен заден мотор VINKA RH30 и батерија од 468 Wh со која можете да постигнете опсег до 100 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

 

MS ENERGY име MS ENERGY eBike c10
Империос 0001237717
Мотор / Мотор Заден Vinka RH30 30 Nm
Екран / Екран KEYDISP KD-58C
Батерија Kaiyisi Rocket 36V 13Ah
Полнач / Полнач AC 100V – 230V паметен полнач
Досег 80 – 100 км
Рамка 17 ”M, алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка Goldenwheel Вилушка од нерѓосувачки челик
Заден менувач Shimano Tourney TY200, 6 брзини
менувачот Shimano Tourney SL-TX50
Касета Shimano MF-TZ500 14-28T
Ланец KMC z7
Prowheel челик PRO-E40, 40T
Сопирачка / Рачка на сопирачката Logan LL-E402DG
Предни сопирачки / Сопирачки предни Promax легура, V кочница
Задни сопирачки / Кочница задна Promax легура, V кочница
Гуми / Пневматици Wanda P1025 26 ”x 1,75”
Тркала / бандажи Двоен ѕид од алуминиумска легура, 36H
предните тркала Shunfeng SF-HB03F, 36H
на задните тркала Shunfeng SF-HB03F, 36H
Краци од нерѓосувачки челик
Волан / Ширина на рачката: 610 mm Алуминиум
Рачки / Рачки Гума, ширина: 135мм
Волан / Стебло Алуминиумска легура
Лежиште за вилушка 28,6 * 44-50,6 * 30
Седло Vander VD862-01
седишта Алуминиум 27,2 мм * 350 мм
Педали / Педали Feimin FP-830A
Максимално оптоварување / Дозволена вкупна тежина 100 кг
Тип на велосипед City eBike
Моќност

250W

Максимална тежина

100kg

Големина на тркало

26"

Бренд