,

MS ENERGY eBike c100 Електричен велосипед

MS Energy
Availability:

Достапно за одложена нарачка


  • Големина на тркала: 27.5″
  • Максимална носивост: 100 kg
  • Големина на рам: 19″, M, Aluminium
  • Домет: 120 – 130 km
  • Мотор: 250W
  • Батерија: 36V, 14Ah LG Li-Ion
  • Тежина: 24 kg

92.990 ден

MS ENERGY eBike c100 Електричен велосипед

Новиот MS ENERGY eBike c100 е градски велосипед опремен со менувач SHIMANO ALTUS и предна суспензија SUNTOUR NEX. Интересните геометрии и надворешните гуми CST ќе го направат вашиот град да се вози безгрижно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO HD-T275 хидраулични сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќниот мотор ANANDA M81 со 80 Nm и батерија LG 504 Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 130 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). светлата.

 

MS ENERGY име MS ENERGY eBike c100
Империос 0001234359
Мотор / Мотор Ananda M81 250W 80Nm
Дисплеј Ananda LCD D10
Батерија 36V 14Ah LG литиумска батерија
Полнач / Полнач AC 100V – 230V паметен полнач
Досег / Досег 120 – 130 км
Рамка 17 ”M, алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка Suntour NEX, патување од 60 mm
Заден менувач Shimano Altus RD-M310 8 брзини
Рачка за облога Shimano Altus SL-M310 8 брзини
Касета Sunrace CSM55-8AV 11-34T
Ланец KMC X8 EPT
со синџири Prowheel , 34T
Сопирачки / Рачка Tektro HD -T275, алуминиум
Предни сопирачки / Кочница напред Tektro HD -T275, 180mm
Задни сопирачки / Кочница задна Tektro HD -T275, 160mm
Пневматици CST C1698 27,5 “x 1,75”
Тркала / бандажи Двоен ѕид од алуминиумска легура, 36H
предните тркала Moudus MD-JA159F, 36H
на задните тркала Modus MD-JA259R, 36H
Краци од нерѓосувачки челик
Волан / Ширина на рачката: 640 mm Алуминиум
Зафати Velo гума 130mm
Волан / Зум на стебло, алуминиумска легура
Лежиште за вилушка 28,6 * 44-55 * 30, H = 24,1 mm
Седло SR -Рио унисекс
Цевка за седишта 30,4 * 350 mm, легура на алуминиум
Педали Wellgo, пластика + гума
Максимално оптоварување / Дозволена вкупна тежина 100 кг
Тип на велосипед City eBike
Моќност

250W

Максимална тежина

100kg

Големина на тркало

27,5"

Бренд