,

MS ENERGY eBike t100 Електричен велосипед

MS Energy
Availability:

Достапно за одложена нарачка


  • Големина на тркала: 29″
  • Максимална носивост: 120 kg
  • Големина на рам: 21″, L, Aluminium
  • Домет: 120 – 130 km
  • Мотор: 250W
  • Батерија: 36V, 15Ah
  • Тежина: 24 kg

88.990 ден

MS ENERGY eBike t100 Електричен велосипед

Новиот MS ENERGY eBike t100 е текинг велосипед опремен со менувач SHIMANO ACERA и предна суспензија од 60 mm. Интересните геометрии и CST гуми ќе го направат вашето возење безгрижно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO хидраулични сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќниот мотор Ananda M81 и батеријата од 540 Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 130 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со опрема вклучувајќи напред и назад браници и светла.

 

MS ENERGY име MS ENERGY eBike t100
Империос 0001237711
Мотор / Мотор Ananda M81 250W 80Nm
Приказ Ananda D10
Батерија 36V 15Ah Литиумска батерија
Полнач / Полнач AC 100V – 230V паметен полнач
Досег / Досег 120 – 130 км
Рамка 21”L, алуминиум 6061, мазно заварување
вилушка , патување: 60 mm
Заден менувач Shimano Acera со 8 брзини
менувачот Shimano Altus 8 брзини
Касета Sunrace 11 -34T
Ланец KMC x8
со синџири Prowheel , 38T
Сопирачки / Рачка Tektro HD -T275, алуминиум
Предни сопирачки / Кочница напред Tektro HD -T275, 180mm
Задни сопирачки / Кочница задна Tektro HD -T275, 160mm
Пневматици CST 29” x 2,10
Тркала / бандажи Двоен ѕид од алуминиумска легура
предните тркала Joytech, 32H
на задните тркала Joytech, 32H
Краци од нерѓосувачки челик
Волан / Ширина на рачката: 680 mm Алуминиум
Зафати Velo гума 130mm
Волан / Стебло ZOOM прилагодлив 110mm / 41mm
Лежиште за вилушка 1 -1 / 8 * 44/50 * 30, В: 19,9 мм
Седло FS FU-2020-12
Цевка за седиште 30,4 * 350 mm,
Педали / Педали Wellgo C169
Максимално оптоварување / Дозволена вкупна тежина 120 кг
Тип на велосипед Трекинг еВелосипед
Моќност

250W

Максимална тежина

120kg

Големина на тркало

29"

Бренд