,

MS ENERGY Flare електричен тротинет

MS Energy

  • Мотор 600W
  • Домет 60 km
  • Макс. брзина 45 km/h
  • Тркала 10″
  • Батерија 48V/15Ah smart BMS

57.990 ден

MS ENERGY Flare

Ви го претставуваме нашиот градски електричен тротинет со високи перформанси со еден мотор од 600 W и моќност на висок вртежен момент.  Истражете ја иднината на електричните тротинети со нашите напредни функции: променлива регенеративна електронска сопирачка, која обезбедува ефикасно враќање на енергијата; прилагодлива стапка на вртежен момент за возење прилагодена на вашите преференции; батерија опремена со Smart BMS, која обезбедува интелигентно управување со вашиот тротинет. Редефинирајте го вашето патување со технологија која се прилагодува на вашите потреби за поинтелигентно и поефикасно искуство во возењето на тротинетот. Електричен тротинет MS Energy FLARE со моќен мотор од 600W, батерија од 48V и 15 Ah, двојно S-суспензија, електронска променлива сопирачка, странични LED светла, LCD дисплеј, гуми отпорни на дупчење и механизам за преклопување.

 

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:
Материјал Алуминиум
Рамка Алуминиум
Големина на тркала 10″
Мотор (W) 600 W
Батерија (Ah) 15.6 Ah
Батерија (V) 48 V
Максимален агол на искачување 22
Максимален капацитет на оптоварување 120 kg
Време на полнење (ч) 11 ч.
Предно тркало Гума
Задно тркало Гума
Кочници Задна диск сопирачка
Суспензија Преден + заден
Тежина 27.2
Висина 1258
Ширина 634
Должина 1335
Моќност

600 W

Максимална тежина

120kg

Големина на тркало

10"

Бренд