,

MS ENERGY Flare X електричен тротинет

MS Energy

  • Мотор 2 x 800W
  • Домет 70 km
  • Макс. брзина 55 km/h
  • Тркала 10″
  • Батерија 52V/18Ah smart BMS

71.990 ден

MS ENERGY Flare X

Ви го претставуваме нашиот електричен тротинет со високи перформанси со два мотори од 800W, кои обезбедуваат исклучителна моќност на вртежен момент.  Истражете ја иднината на возење електрични тротинети со нашите напредни функции: променливата регенеративна електронска сопирачка обезбедува ефикасно враќање на енергијата, прилагодлив вртежен момент за чувствително и приспособено возење и батерија опремена со паметен BMS, кои обезбедуваат паметно управување со eRomobil. Прилагодете го вашето патување со технологија која се прилагодува на вашите потреби за попаметно и поефикасно искуство во возењето на тротинет. Електричен тротинет MS Energy FLARE X со моќен мотор од 2 x 800 W, батерија од 52 V и 18 Ah, електронска променлива регенеративна сопирачка, странични LED светла, LCD екран, гуми отпорни на дупчење и механизам за преклопување.

 

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:
Материјал Алуминиум
Рамка Алуминиум
Големина на тркала 10″
Мотор (W) 1.600 W
Батерија (Ah) 18 Ah
Батерија (V) 52 V
Максимален агол на искачување 35
Максимален капацитет на оптоварување 120 kg
Време на полнење (ч) 9 ч.
Предно тркало Гума
Задно тркало Гума
Кочници Задна диск сопирачка
Суспензија Преден + заден
Тежина 31 kg
Висина 1320 mm
Ширина 640 mm
Должина 1270 mm

 

Моќност

2 x 800W

Максимална тежина

120kg

Големина на тркало

10"

Бренд