,

MS ENERGY Urban 500 електричен тротинет

MS Energy

  • Мотор 500 W
  • Домет 50 km
  • Макс. брзина 35 km/h
  • Тркала 10″
  • Батерија 36 V/13Ah smart BMS

39.990 ден

Електричниот тротинет MS Energy Urban 500 обезбедува врвна комбинација на перформанси, безбедност и удобност. Опремен со моќна батерија од 36V и 13 Ah, мотор од 500 W и тркала од 10 инчи, овој тротинет е идеален за различни терени. Гумите без цевки со гел против пункција обезбедуваат безбедно возење, додека предната суспензија дополнително ја подобрува удобноста. Тротинетот има носивост до 120 kg, а Smart BMS системот овозможува паметно управување со батеријата. Променливото регенеративно сопирање дополнително ја зголемува контролата при возење, обезбедувајќи стабилност и удобност.

Запознајте го вашиот идеален градски патник: опремен со робустен мотор од 500 W за брзо возење, без напор се преклопува и лесен за носење. Движете се удобно низ градските улици со предна суспензија и широки рачки. Уживајте во адаптивното сопирање со променливи опции за сопирање и многу електрична енергија со интелигентниот Smart BMS систем. Дизајниран за возачи кои сакаат беспрекорен спој на практичност, перформанси и паметна технологија.

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:
Материјал Алуминиум
Рамка Алуминиум
Големина на тркала 10″
Мотор (W) 500 W
Батерија (Ah) 13 Ah
Батерија (V) 36 V
Максимален агол на искачување 20
Максимален капацитет на оптоварување 120 kg
Време на полнење (ч) 9 ч.
Предно тркало Гума
Задно тркало Гума
Кочници Задна диск сопирачка
Суспензија Преден + заден
Тежина 19kg
Висина 1192mm
Ширина 658mm
Должина 1210mm
Моќност

500W

Максимална тежина

120kg

Големина на тркало

10"

Бренд