,

MS ENERGY VORTEX електричен тротинет

MS Energy

  • Мотор 2 x 1200W
  • Домет 70 km
  • Макс. брзина 65 km/h
  • Тркала 10″
  • Батерија 52V/18.2Ah smart BMS

89.990 ден

MS Energy eScooter VORTEX со моќни двојни мотори од 1200W нуди исклучителен спој на перформанси, безбедност и удобност во модерен дизајн. Опремен со моќна батерија од 52V 18Ah, предна и задна суспензија со двојни пружини, NUTT хидраулична диск сопирачка, сферично предно LED светло, вртење и стоп LED светла, модерен LCD дисплеј, двојна пружинска суспензија и гуми отпорни на дупчење за безбедно возење . Неговиот преклоплив механизам и режимот со 3 брзини обезбедуваат единствена и удобна употреба за максимално уживање.
Материјал Алуминиум
Рамка Алуминиум
Големина на тркала 10
Мотор (W) 2400 W
Батерија (Ах) 18
Батерија (V) 52 В
Максимален агол на искачување 38
Максимален капацитет на оптоварување 120
Време на полнење (ч) 9,3 ч
Предно тркало Гума
Задно тркало Гума
Кочници Задна диск сопирачка
Суспензија Преден + заден
Тежина 31.12
Висина 1314
Ширина 634
Должина 1286
Моќност

2 x 1200W

Максимална тежина

120kg

Големина на тркало

10"

Бренд