-33%
,

VIVAX A Series 43UHD10K

Vivax

  • 43″(109 cm) UHD 4K
  • Резолуција:3840 X 2160 (UHD 4K)
  • ANDROID :11
  • DVB-T2/C/S2
  • HDMI:3,USB:2,

13.490 ден 19.990 ден

VIVAX A Series 43UHD10K AndroidTV е нова премиум серија на паметни ТВ VIVAX UHD поддржана од системот Android 11. Wi-Fi или Bluetooth поврзувањето му овозможува на овој телевизор да биде нов прозорец кон светот, без разлика дали се работи за видео, филмска содржина или социјални мрежи, сето тоа на екран со врвен квалитет, вклучувајќи HDR10 и Dolby Digital.
Сите посакувани содржини се брзо и лесно достапни со помош на едноставен далечински управувач со функцијата „Гласовно пребарување на Google“. Благодарение на форматите на звук и слика Dolby, HDR содржината што ја гледате изгледа прекрасно, а звукот на телевизорот е јасен и длабок. Со екран со минималистичка рамка, овој телевизор се вклопува во секој ентериер.
Телевизорот доаѓа со 2 GB работна (RAM) меморија и 8 GB меморија за складирање на апликации. Дигиталниот T2 H.265 ресивер, сателитски приемник S2 и други надворешни аудио/видео конекции овозможуваат целосно поврзување со сите надворешни уреди.
Содржините на Netflix, PrimeVideo и YouTube и многу други апликации се достапни преку продавницата на Google Play.

Бренд

Резолуција

Дијагонала

43"

Технологија на дисплејот

LED

Smart

Не