-13%
, ,

GORENJE WNHVB60SES

Gorenje

 • Енергетска класа: A+++
 • Капацитет за перење: 6kg
 • Број на вртежи: 1000 rpm
 • Број на програми 15

13.990 ден 15.990 ден

 • Енергетска класа: A+++
 • Ефект на цедење: C
 • Боја: Бела боја
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.000 rpm
 • Капацитет за перење: 6 kg
 • Волумен на барабанот: 43 l
 • Управување: Копче
 • Ладно перење: 15°C
 • 15 програми
 • Основни програми: Памук, Стандардно бело/шарено, Волна, Брзо
 • перење (QuickWash), Програма за спортска облека, Микс програма
 • Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) /
 • Совршено црно (PerfectBlack) / Програма за производи полнети со
 • пердуви (Pillow) / Освежување со пареа (SteamRefresh)
 • Одложен почеток
 • Функција пареа
 • SteamTech третман со пареа
 • Програма за самочистење (SterilTub)
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Контрола на стабилност (SCS)
 • Годишна потрошувачка на вода: 8.800 l
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 152 kWh
 • Време на перење: 276 мин.
 • Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW
 • Потрошувачка на вода: 42 l
 • Потрошувачка на вода на Еко програма 40-60°C: 36 l
 • Потрошувачка на електрична енергија по циклус: 0,65 kWh
 • Димензии (ШxВxД): 59,5 × 85 × 46 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 89 × 51,5 cm
 • Нето тежина на апаратот: 56 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 58,9 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W
 • Приклучна моќ: 1.800 W
 • Осигурувач: 10 A
Бренд

Брзина на центрифуга

1000

Капацитет(kg)

6kg

Инвертер мотор

Не

Енергетска ефикасност

A+++