, ,

GORENJE NRK61DAXL4

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 

Енергетска класа: D

 • Нето капацитет:326L(220/106)
 • Димензии:60 × 185 × 66,3 cm
 • Инвертер мотор

33.990 ден

 • Боја: Сива металик
 • Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
 • Ногарки: 2
 • Прилагодливи ногарки: 2
 • Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60cm
 • Климатска класа: SN, N, ST, T
 • Број на ѕвездички: ****
 • Инвертер мотор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 354 / 326 l
 • Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 233 / 220 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 121 / 106 l
 • Капацитет на замрзнување: 11 kg/24h
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Аларм за отворена врата
 • Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал
 • NoFrost Plus
 • CrispZone фиока за зеленчук
 • Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
 • Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
 • Штедлива програма (EcoMode)
 • ЛЕД осветлување на кровот
 • 3 стаклени полици
 • Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
 • Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
 • Флексибилен сад за јајца (8×)
 • SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)
 • XtremeFreeze фиока: интензивно замрзнување во горната фиока на замрзнувачот
 • Простор за замрзнување: 3 фиоки
 • Бучност: 37 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 66,3 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 77,5 cm
 • Нето тежина на апаратот: 64 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 66 kg
 • Приклучна моќ: 110 W
 • Осигурувач: 10 A
Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm