-21%
, ,

GORENJE NRS9182VB


  • Енергетска класа: A++
  • Бруто капацитет: 610 l
  • Димензии (ШxВxД): 90,8 × 179,3 × 67,9 cm
  • Тип на апарат: Самостоен

54.990 ден 69.990 ден

Енергетска класа: A++
Димензии (ШxВxД): 90,8 × 179,3 × 67,9 cm
Боја: Црна
Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата
Ногарки: 4
Прилагодливи ногарки: 2
Климатска класа: SN, T

Инвертер мотор
Вкупен бруто/нето капацитет: 610 / 535 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 386 / 368 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 224 / 167 l
Капацитет на замрзнување: 13 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 8 h
Електронско управување (SensoTech)
Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
Аларм за отворена врата
NoFrost Plus
Кружење на воздухот: MultiFlow ладење во ладилникот
Диспанзер за ладна вода
Ледомат: Автоматска подготовка на мраз, Коцки мраз, Дробен мраз
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Брзо ладење
Штедлива програма (EcoMode)
ЛЕД осветлување
5 стаклени полици
Држач за шишиња
Полици на вратата на ладилникот: 5 полици на вратите
Фиока за зеленчук: 2 фиоки за овошје
Флексибилен сад за јајца
FreshZone фиока
Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување
Простор за замрзнување: 2 фиоки
3 полици на врата на замрзнувачот
5 стаклени полици

Приклучок за вода: Резервоар
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,94 kWh
Бучност: 42 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 90,8 × 179,3 × 67,9 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 98,2 × 187,7 × 78 cm
Нето тежина на апаратот: 108 kg
Бруто тежина на апаратот: 117 kg
Приклучна моќ: 252 W
Бренд

Ширина

90cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm

Енергетска ефикасност

A+