,

MS ENERGY i10 Електричен велосипед

MS Energy

  • Гоелмина на тркала: 20″
  • Максимална носивост:120 kg
  • Макс. брзина: 25 km/h
  • Домет: 45 – 50 km
  • Мотор: 250W
  • Батерија: 36V, 7.8Ah
  • Тежина: 20 kg

52.990 ден

MS Energy i10 Електричен велосипед

Преклопниот електричен велосипед е нов член на семејството МС Енергија чии големи тркала од 20 “го прават возењето удобно без запирање на удари и пречки вообичаени на градските патишта. Е-велосипедот i10 заштедува време и пари во градот и е идеален придружник за патување што лесно можете да го свиткате и да го ставите во багажникот.
Неговата батерија може да достигне до 50 км, има три електрични брзини, во зависност од тоа колку забрзување сакате. Покрај електромоторот, е-велосипедот i10 има и 6 брзини на Shimano, така што не мора да го палите моторот ако сакате само да педалите. Но, ако сакате помош од електричен мотор додека возите, само свртете ги малку педалите!

Големина на тркала 20″
Максимална брзина 25 км на час
Тип на рамка Легура на магнезиум
Боја Црна
Мотор од 250 W
Макс моќност (врв)
Батерија 36V, 7,8 Ah
Време на полнење 4-5 ч
Опсег 45-50 км
Тип на сопирачка предни и задни диск сопирачки
Максимално оптоварување 120 кг
Суспензија
Дополнителни опции Можност за преклопување
Тежина
Екран Да, ЛЦД
Светло Да, предно и задно LED светло, стоп светло
Димензии (Д, В, Ш) 1520 x 1080 x 650 mm
Склопени димензии (Д, В, Ш) 800 x 670 x 430 mm
Моќност

250W

Максимална тежина

120kg

Големина на тркало

20"

Бренд