-2%
, ,

GORENJE FH401CW

Gorenje

  • Енергетска класа:A+
  • Капацитет: 385L
  • Димензии (ШхВxД):  130×85×74 cm

20.990 ден 21.490 ден

Бренд

Ширина

130cm

Енергетска класа: A+
Врата: Метална врата
Шарка на вратата: Самозатварачка врата
Климатска класа: SN, N, ST, T
Ногарки: 4
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 385 / 384 l
Издржливост при прекин на електрична енергија: 54 h
Електронско управување
Рачно одмрзнување
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Простор за замрзнување: 2 корпи
Заклучување на вратата
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,86 kWh
Бучност: 39 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 130 × 85 × 74 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 135 × 89 × 77 cm
Нето тежина на апаратот: 50,5 kg
Бруто тежина на апаратот: 53,5 kg
Приклучна моќ: 75 W
Осигурувач: 10 A