-8%
, ,

GORENJE R6295W

Gorenje

  • Енергетска класа: А
  • Бруто капацитет: 285 l
  •  Димензии: 60×143,5×62,5

17.490 ден 18.990 ден

Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 120 до 180 cm

Енергетска ефикасност

A

Енергетска класа: А
Димензии (ШxВxД): 60 × 143..50 × 62..50 cm
Врата: Метална врата
Боја: Бела боја
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Климатска класа: SN, N, ST, T
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 285 / 284 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 285 / 284 l
Механичко управување
Декоративен капак
Осветлена внатрешност
5 стаклени полици
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата, 1 сад со
капак
Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук
2 сада за јајца (6×)
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 487 kWh
Бучност: 40 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 143..50 × 62..50 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 150..50 × 71 cm
Нето тежина на апаратот: 525 kg
Бруто тежина на апаратот: 55 kg
Приклучна моќ: 80 W
Осигурувач: 10 A