, ,

Gorenje DE82/G

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Кондензациска сушара со топлотна пумпа
 • Енергетска класа: А++
 • Капацитет на сушење: 8 кг
 • 15 програми

37.990 ден

 • Машина за сушење алишта
 • Кондензациска сушара со топлотна пумпа
 • Енергетска класа:A++
 • Essential линија
 • Класа на ефикасност на кондензација:А
 • Капацитет на сушење:8 kg
  • Број на програми:16
  • Програми:Сушење микс
  • Програма за нега на облека за деца (Baby)
  • Микс за пеглање
  • Освежување (AirRefresh)
  • Програма за постелнина
  • Време 30 мин.
  • Памук складирање
  • Памук стандард
  • Кошули
  • Време 90 мин.
  • Програма за спортска облека
  • Време 60 мин.
  • Памук пеглање
  • Синтетика/микс пеглање
  • Волна
  • Долна облекa
 • Дополнителни функции
  • Систем против гужвањеAntiCrease
  • Поставување на нивото на сушење
  • Одложен старт
  • Половина оптоварување
 • IonTech
 • SteamTech
 • Едноставно чистење на филтерот
 • Сензор на влажност
 • Звучен сигнал
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Бучност dB(A) :65
 • Материјал на када: поцинкуван барабан
 • Ширина :600 mm
 • Висина :850 mm
 • Длабочина :625 mm
 • Бруто тежина на апаратот :53.2 kg
 • Нето тежина на апаратот :51.3 kg
 • Приклучна моќ: 220-240 V
 • Приклучна моќ: 800 W
Бренд

Капацитет(kg)

8kg

Енергетска ефикасност

A++