-13%
, ,

Gorenje DHNA92

Gorenje

  • Кондензациска сушара со топлотна пумпа
  • Енергетска класа: А++
  • Капацитет на сушење: 9 кг
  • 15 програми
  • Двојно струење на воздухот (TwinAir)
  • Волумен на барабанот: 125 l

34.990 ден 39.990 ден

Енергетска класа: A++
А Класа на ефикасност на кондензација: B
Боја: Бела боја
Капацитет на сушење: Голем волумен на барабанот – 9 кг
Двојно струење на воздухот (TwinAir)
Волумен на барабанот: 125 l
Врата: 52 cm
Агол на отвoрање на вратата: 135 °
Реверзибилно движење на барабанот
Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)
Персонализирани подесувања на сите програми
Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
Копчиња: Старт/Пауза
15 програми
програми: Auto Dry, волна, Програма за спортска облека, микс,
микс за пеглање, Пешкири, Пердуви, AllergyCare
Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во
чекори
Поставување на новото на сушење
Систем против туткање
Брзо сушење
Refresh функција (за освежување)
Одложен почеток
Звучен сигнал
Едноставно чистење на филтерот
Покажувач на процесот на перење
Сигнал за полн сад за кондензатот
Прикажување на преостанато време на сушење
Сензорска технологија (SensorIQ)
Сензор на влажност
Заклучување – заштита за деца (CDP)
Барабан од не’рѓосувачки челик
Бучност: 65 dB(A)re1pW
Потрошувачка на електрична енергија kWh/год.: 245 kWh
Херметички затворен апарат: Да
Тип на фреон: R290
Димензии (ШxВxД): 59,5 × 84,5 × 66 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67 × 88,5 × 72 cm
Нето тежина на апаратот: 54 kg
Бруто тежина на апаратот: 56 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,57 W
Приклучна моќ: 700 W
Осигурувач: 10 A

Бренд

Капацитет(kg)

9kg

Енергетска ефикасност

A++