-7%
, ,

GORENJE DNE83/GN

Gorenje

 • Енергетска класа: A+++
 • А Класа на ефикасност на кондензација: Класа на ефикасност на кондензација
 • Боја: Бела боја
 • Капацитет на сушење: 1-8 kg
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm

39.990 ден 42.990 ден

 • Енергетска класа: A+++
 • А Класа на ефикасност на кондензација: Класа на ефикасност на кондензација
 • Боја: Бела боја
 • WaveActive барабан
 • Капацитет на сушење: 1-8 kg
 • Двојно струење на воздухот (TwinAir)
 • Врата: 35 cm
 • Агол на отвoрање на вратата: 180 °
 • Реверзибилно движење на барабанот
 • Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)
 • Персонализирани подесувања на сите програми
 • Одложен крај на перењето DelayEnd
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Копчиња: Старт/Пауза
 • 16 програми
 • Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори
 • Поставување на новото на сушење
 • Систем против туткање
 • Refresh функција (за освежување)
 • Начин на сушење
 • Одложен почеток
 • Звучен сигнал
 • Едноставна употреба
 • Едноставно чистење на филтерот
 • Сигнал за полн сад за кондензатот
 • Прикажување на преостанато време на сушење
 • Сензор на влажност
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Барабан од не’рѓосувачки челик
 • Бучност: 65 dB(A)re1pW
 • Потрошувачка на електрична енергија kWh/год.: 177 kWh
 • Херметички затворен апарат: Да
 • Тип на фреон: R290
 • Количество плин: 0,12 kg
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 87 × 69 cm
 • Нето тежина на апаратот: 48 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 49,9 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,61 W
 • Приклучна моќ: 700 W
 • Осигурувач: 10 A
Бренд

Капацитет(kg)

8kg

Енергетска ефикасност

A+++