-6%
, ,

GORENJE FH21FPW

Gorenje

 • Енергетска класа:A+
 • Капацитет: 198L
 • Димензии (ШхВxД):  83,3×89×57.5 cm

14.990 ден 15.990 ден

Бренд

Ширина

80cm

 • Енергетска класа: A+
  Климатска класа: SN, N, ST, T
  Ногарки: 4
  1 компресор
  Вкупен бруто/нето капацитет: 198 / 198 l
  Издржливост при прекин на електрична енергија: 34 h
  Механичко управување
  Рачно одмрзнување
  Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување
  Простор за замрзнување: 2 корпи
  Заклучување на вратата
  Потрошувачка на енергија kWh/24h: 6 kWh
  Димензии (ШxВxД): 80.2 × 85.4 × 55.9 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 83.3 × 89 × 57.5 cm
  Нето тежина на апаратот: 30 kg
  Бруто тежина на апаратот: 32 kg
  Приклучна моќ: 120 W