-8%
, ,

GORENJE FH25FPW

Gorenje

 • Eнергетска ефикасност F
 • Капацитет: 248L
 • Димензии (ШхВxД): 96,3×84,7×63,2 cm

16.490 ден 17.990 ден

 • Врата: Емајлиран челик
 • Ногарки: 4
 • Климатска класа: SN, N, ST, T
 • Број на ѕвездички: ****
 • 1 компресор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 248 / 248 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 248 / 248 l
 • Капацитет на замрзнување: 11,2 kg/24h
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 39 h
 • Механичко управување
 • Рачно одмрзнување
 • Заштита од замрзнување (FreezeProtect -15°C)
 • Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување
 • Простор за замрзнување: 2 корпи
 • Заклучување на вратата
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,66 kWh
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 242 kWh
 • Бучност: 40 dB(A)re1pW
 • Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот: Да
 • Димензии (ШxВxД): 96,3 × 84,7 × 63,2 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 99,4 × 88 × 64,7 cm
 • Нето тежина на апаратот: 36 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 39 kg
 • Приклучна моќ: 120 W
Бренд

Ширина

88 cm