, ,

GORENJE NRC6193SXL5

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


  • Енергетска класа: A+++
  • Бруто капацитет: 354 l
  • CONVERTACTIVE
  • INVERTER мотор
  • NoFrost Plus
  • Димензии:60×185×66,3cm

39.990 ден

Нема на залиха

GORENJE NRC6193SXL5

Енергетска класа: А+++
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 66,3 cm
Врата: Метална врата
Боја: Сива металик
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Ногарки: 2
Прилагодливи ногарки: 2
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm
Климатска класа: SN, N, ST, T

Инвертер мотор
Вкупен бруто/нето капацитет: 354 / 326 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 233 / 220 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 121 / 106 l
Капацитет на замрзнување: 13 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h
Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
Аларм за отворена врата
Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал
NoFrost Plus
IonAir со Multiflow 360° функција
ConvertActive: Можност за конвертирање на замрзнувачот во ладилник
Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Штедлива програма (EcoMode)
ЛЕД осветлување на кровот
4 стаклени полици
Држач за шишиња
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење
SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)
XtremeFreeze фиока: интензивно замрзнување во горната фиока на замрзнувачот
Простор за замрзнување: 3 фиоки
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,49 kWh
Бучност: 37 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 66,3 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 77,5 cm
Нето тежина на апаратот: 64 kg
Бруто тежина на апаратот: 66 kg
Приклучна моќ: 110 W
Осигурувач: 10 A

Карактеристики

_products/features/icon - AdaptTech

AdaptTech

Комбиниран фрижидер што ги препознава вашите навики

Овој паметен систем е развиен за да одржува постојана температура во фрижидерот без разлика колку често ја отворате вратата на фрижидерот. Ладилникот постојано следи како го користите и ја управува температурата, со цел да

_products/features/icon - Convert ZeroZone

Convert ZeroZone

Сè според вашите потреби
Оваа корисна фиока лесно се трансформира од ZeroZone, која е погодна за чување свежа риба, месо и морска храна, во дополнителна CrispZone фиока за овошје и зеленчук, така што лесно можете да ги чувате сите ваши свежи производи.
_products/features/icon - ConvertActive

ConvertActive

Големата забава може да почне
Со ConvertActive доволно е да притиснете копче и да го претворите замрзнувачот во ладилник или во голема ZeroZone-а, што ќе ви овозможи повеќе простор за чување закуски или пијалаци.
Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm

Енергетска ефикасност

A+++