-14%
, , ,

GORENJE WHP62ES

Gorenje

 • Енергетска класа: A+++
 • ПРОГРАМИ СО ПАРЕА
 • Број на вртежи: 1.200 rpm
 • Капацитет за перење: 6 kg
 • Волумен на барабанот: 43 l

16.290 ден 18.990 ден

 • Енергетска класа: A+++
 • Боја: Бела боја
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm
 • Капацитет за перење: 6 kg
 • Волумен на барабанот: 43 l
 • Фиксен
 • Центрифуга: Регулирање на бројот на вртење на центрифугата
 • Ладно перење: 15°C
 • 15 програми
 • Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Детска облека / Совршено црно
 • (PerfectBlack) / DownWear
 • Можност за перење без центрифуга
 • SteamTech генератор на пареа
 • Програма за самочистење (SterilTub)
 • Автоматско препознавање на тежината на алиштата (TotalWeightControl)
 • Сервисна дијагностика
 • Рачно извлекување
 • Сензори: Сензор за ниво на вода
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Контрола на стабилност (SCS)
 • Годишна потрошувачка на вода: 8.800 l
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 153 kWh
 • Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 59,5 × 85 × 46 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 89 × 51,5 cm
 • Нето тежина на апаратот: 58 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 61 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W
 • Приклучна моќ: 1.800 W
Бренд

Брзина на центрифуга

1200

Капацитет(kg)

6kg

Инвертер мотор

Не

Енергетска ефикасност

A+++