, ,

GORENJE WHP82ES

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


Енергетска класа: A+++
Број на вртежи: 1.200 rpm
Капацитет за перење: 8 kg
SteamTech генератор на пареа
Волумен на барабанот: 57 l

21.990 ден

Бренд

Брзина на центрифуга

1200

Капацитет(kg)

8kg

Инвертер мотор

Не

Енергетска ефикасност

A+++

Енергетска класа: A+++
Боја: Бела боја
Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm
Капацитет за перење: 8 kg
Волумен на барабанот: 57 l
Центрифуга: Регулирање на бројот на вртење на центрифугата
Ладно перење: 15°C
15 програми
Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Детска облека / Совршено црно (PerfectBlack) / DownWear
Можност за перење без центрифуга
SteamTech генератор на пареа
Програма за самочистење (SterilTub)
Автоматско препознавање на тежината на алиштата (TotalWeightControl)
Сервисна дијагностика
Рачно извлекување
Сензори: Сензор за ниво на вода
Заклучување – заштита за деца (CDP)
Контрола на стабилност (SCS)
Годишна потрошувачка на вода: 9.460 l
Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 187 kWh
Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW
Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 59,5 × 85 × 60 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 89 × 65,5 cm
Нето тежина на апаратот: 64 kg
Бруто тежина на апаратот: 67 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W
Приклучна моќ: 1.800 W
Осигурувач: 10 A