-10%
, ,

GORENJE WNEI94ADS

Gorenje

 • Енергетска класа:A+++ / A
 • Капацитет:9kg
 • Број на вртежи: 1400 rpm
 • 16 програми
 • Инвертер PowerDrive мотор

26.990 ден 29.990 ден

 • Енергетска класа: A+++ / A
  Ефект на цедење: B
  Боја: Бела боја
  Инвертер мотор (PowerDrive)
  WaveActive барабан
  Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
  Капацитет за перење: 9 kg
  Волумен на барабанот: 64 l
  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
  Одложен старт: Да
  Ладно перење: Копче
  Едноставно користење
  Персонализирани подесувања на сите програми
  16 програми
  Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење,
  Програма за дополнителна хигиена
  Специјални програми: Детска облека / Кошули / PowerWash 59′ /
  Брзо 20′ минути / Програма за производи полнети со пердуви
  (Pillow) / Програма за миленици / Програма за секојдневно перење
  Едноставно пеглање
  Регулирање на температурата
  Quick програма
  Кратење на програмата на две нивоа
  Режими на перење: NormalCare, TimeCare
  Режими на перење
  Функција пареа
  SteamTech третман со пареа
  Звучен сигнал
  Програма за самочистење (SterilTub)
  StableTech страници за дополнителна стабилност
  Нежно затворање на вратата
  Заклучување – заштита за деца (CDP)
  Годишна потрошувачка на вода: 10.654 l
  Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 214 kWh
  Време на перење: 214 мин.
  Ниво на бучност при перење: 54 dB(A)re1pW
  Ниво на бучност при центрифугирање: 75 dB(A)re1pW
  Потрошувачка на вода на Еко програма 40-60°C: 49 l
  Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 61 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 69 cm
  Нето тежина на апаратот: 75,5 kg
  Бруто тежина на апаратот: 77 kg
  Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W
  Приклучна моќ: 1.900 W
  Осигурувач: 10 A
Бренд

Брзина на центрифуга

1400

Капацитет(kg)

9kg

Инвертер мотор

Да

Енергетска ефикасност

A, A+++