, ,

GORENJE WNHVB72SDS

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Енергетска класа: A++ (A-20%)/D
 • Капацитет:7kg
 • Димензии (ШxВxД):59,5 × 85 × 46 cm

19.990 ден

 • Ефект на цедење: B
 • Боја: Бела боја
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm
 • Капацитет за перење: 7 kg
 • Волумен на барабанот: 43 l
 • Одложен крај на перењето DelayEnd
 • Ладно перење: 15°C
 • 15 програми
 • Основни програми: Памук, Волна, Брзо перење (QuickWash),
 • Програма за спортска облека, Микс програма
 • Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) /
 • Детска облека / Совршено црно (PerfectBlack) / Програма за производи полнети со пердуви (Pillow)
 • Одложен почеток
 • Функција пареа
 • SteamTech третман со пареа
 • Програма за самочистење (SterilTub)
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Контрола на стабилност (SCS)
 • Годишна потрошувачка на вода: 9.240 l
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 174 kWh
 • Време на перење: 279 мин.
 • Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW
 • Потрошувачка на вода: 40 l
 • Потрошувачка на вода на Еко програма 40-60°C: 41 l
 • Потрошувачка на електрична енергија по циклус: 0,7 kWh
 • Димензии (ШxВxД): 59,5 × 85 × 46 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,5 × 86 × 48 cm
 • Нето тежина на апаратот: 59 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 60,4 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W
 • Приклучна моќ: 1.800 W
 • Осигурувач: 10 A
Бренд

Брзина на центрифуга

1200

Капацитет(kg)

7kg

Инвертер мотор

Не

Енергетска ефикасност

D