-23%
, , ,

Gorenje WD10514S

Gorenje

  • Енергетска класа: A
  • Капацитет: 10kg прење/1-6kg сушење
  • Вртежи: 1.400 врт./min
  • 15 програми
  • Инвертер PowerDrive мотор
  • Димензии (ШxВxД): 66 × 88,5 × 67 cm

30.990 ден 39.990 ден

Брзина на центрифуга

1400

Бренд

Инвертер мотор

Да

Капацитет(kg)

10kg

Енергетска ефикасност

A

Енергетска класа: A
Ефект на цедење: B
Капацитет за перење: 10 kg
Капацитет на сушење: 1-6 kg

Инвертер PowerDrive мотор

Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm

Капацитет за перење: 10 kg

Капацитет на сушење: 1-6 kg

Полнење: Врата на предната страна

Волумен на барабанот: 66 l

Агол на отвoрање на вратата: 140 °

Ладна вода

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Регулирање на температурата

Ладно перење: Копче

Звучен сигнал

15 програми

Основни програми: Памук, Волна, Микс програма

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Кошули

Брзо сушење

Предперење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Одложен старт

Брзо сушење

SteamTech третман со пареа

Пумпа СТОП

Звучен сигнал

Електричен

Заштита од прелевање

Заклучување – заштита за деца (CDP)

Заклучување на врата: Електронско

Када од Carbotech

Годишна потрошувачка на вода: 8.600 l

Потрошувачка на вода: 43 l

Потрошувачка на енергија kWh/год.: 172 kWh

Ниво на бучност при перење: 56 dB(A)re1pW

Бучност: 63 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 63 dB(A)re1pW

Потрошувачка на струја по циклус: 0,86 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 84,5 × 61 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 88,5 × 67 cm

Нето тежина на апаратот: 70 kg

Бруто тежина на апаратот: 73 kg

Приклучна моќ: 1.800 W

Осигурувач: 10 A