,

GORENJE GS62115X

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Енергетска класа:А++
 • Капацитет:12 сета
 • 6 програми
 • 5 температури
 • Aqua Stop
 • Самочистечки филтер
 • Потрошувачка на вода по циклус:11L
 • Ниво на бучава:43dB
 • Димензии:59,8 × 84,5 × 60cm

19.790 ден

Нема на залиха

 • Енергетска класа: A++
  Максимална температура на влезната вода: 60 °C
  Индикатор на одбраната програма
  On/Off индикатор
  Температура на миење: 40, 45, 55, 60, 65 °C
  6 програми: Нормалнa програмa; Интензивно миење; Брз интензивен
  програм; Економична програма; Накиснување; Нежно миење за
  осетливи садови
  Референтна програма: 4
  12 стандардни сетови
  Функција за половично полнење
  Функција за таблета 3 во 1
  Индикатор на одбраната програма
  Звучен сигнал за крај на миењето
  Можност за монтажа на декоративна врата: Не е возможно
  Број на корпи: 2
  Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа
  Нивоа на прскање: 4
  Распрснувачи: 2
  Самочистечки филтер
  Заштита од прелевање: Aqua Stop
  Сервисна дијагностика
  Внатрешност од не’рѓосувачки челик
  Потрошувачка на вода: 11 l
  Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,91 kWh
  Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено
  домаќинство: 3.080 l
  Бучност: 49 dB(A)re1pW
  Регулирање на висината: 60 mm
  Приклучна моќ(V): 230 V
  Димензии (ШxВxД): 59,8 × 84,5 × 60 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,5 × 87,1 × 64,5 cm
  Нето тежина на апаратот: 42,5 kg
  Бруто тежина на апаратот: 47,5 kg
  Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W
  Приклучна моќ: 1.760 W
Бренд