, ,

KONCAR SR 8VK1

Koncar
Availability:

Нема на залиха


 • Енергетска класа: B
 • Капацитет на сушење: 8 kg
 • Број на програми: 15

21.390 ден

Нема на залиха

 • Кондензациска машина за сушење
 • Бела боја
 • Капацитет (kg): 8
 • Електронско управување
 • Индикатор за преполнетост на садот за кондензација
 • Заштита за деца
 • Сигнализација за запушен филтер
 • Програми: 15
 • Start / пауза
 • Смалено гужвање (лесно пеглање)
 • Одложено сушење
 • Полипробиленски бубањ
 • Енергетска класа: B
 • Потрошувачка на енергија (kWh/циклус): 4,68
 • Просечна годишна потрошувачка на енергија (kWh): 561
 • Времетраење на стандарден програм (min): 134
 • Напон (V ~): 220-240
 • Вкупна моќност (kW): 2,7
 • Димензии ВхШхД (cm): 85×59,6×56,3
 • Bruto/Neto тежина (kg): 40/38,5
 • Гаранција 3 години
Бренд

Капацитет(kg)

8kg

Енергетска ефикасност

B