,

SAMSUNG UE 55 CU 8072 UXXH

Samsung

 • 55″ (139.7cm) 4К UHD Smart TV
 • Резолуција:3.840 x 2.160
 • Кристален процесор 4K
 • HDR (High Dynamic Range)
 • Мега контраст

  Детекција на осветлување

 • Филмски режим
 • Filmmaker Mode (FMM)
 • Q-Symphony
 • Адаптивен звук
 • Излез за звук (RMS):20 W
 • Вградена Alexa, Вграден Google Assistant
 • SmartThings
 • Wireless Dex
 • Auto Game Mode (ALLM)
 • Оперативен систем:Tizen™
 • HDR 10+
 • 3xHDMI,2xUSB,LAN, CI, eARC
 • Bluetooth v5.2
 • Вграден Wi-Fi

49.990 ден

 • 55″ (139.7cm) 4К UHD Smart TV
 • Резолуција:3.840 x 2.160
 • Кристален процесор 4K
 • HDR (High Dynamic Range)
 • Мега контраст
 • Детекција на осветлување
 • Филмски режим
 • Filmmaker Mode (FMM)
 • Q-Symphony
 • Адаптивен звук
 • Излез за звук (RMS):20 W
 • Вградена Alexa, Вграден Google Assistant
 • SmartThings
 • Wireless Dex
 • Auto Game Mode (ALLM)
 • Оперативен систем:Tizen™
 • HDR 10+
 • 3xHDMI,2xUSB,LAN, CI, eARC
 • Bluetooth v5.2
 • Вграден Wi-Fi
Бренд

Резолуција

Дијагонала

55"

Smart

Да

Технологија на дисплејот

LED