, ,

GORENJE NRK619DA2XL4

Gorenje
Availability:

Нема на залиха


 • Нето капацитет: 300L(204L/96L)
 • Димензии:186х60х59,2cm
 • Енергетска класа: D
 • Ниво на бучава: 38dB

39.990 ден

 • Боја: Сива металик
 • Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
 • Ногарки: 2
 • Прилагодливи ногарки: 2
 • Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60cm
 • Број на ѕвездички: ****
 • Инвертер мотор
 • Капацитет на фрижидер: 204L
 • Капацитет на замрзнувач: 96L
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • Аларм за отворена врата
 • Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал
 • NoFrost Plus
 • Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
 • Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
 • Штедлива програма (EcoMode)
 • ЛЕД осветлување на кровот
 • 4 стаклени полици
 • Држач за шишиња
 • Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
 • Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
 • Флексибилен сад за јајца (8×)
 • Convert FreshZone
 • XXL SpaceBox фиока
 • Простор за замрзнување: 3 фиоки
 • Бучност: 38 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 70 cm
 • Нето тежина на апаратот: 59 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 61 kg
 • Приклучна моќ: 80 W
 • Осигурувач: 10 A
Бренд

Ширина

60cm

Висина на фрижидер

од 180cm до 199cm

Енергетска ефикасност

E